Den 7 februari 2025 välkomnas företagare och medarbetare till nyöppnade Level Two i Lund för Burlövs kommuns nätverksträff om AI.
Vi har bjudit in följande:
Nicholas Fernholm, expert inom AI, förändringsledning och innovation, berättar om hur individer och organisationer kan navigera i en snabbt föränderlig digital värld – och bemöta de utmaningar och möjligheter som AI skapar.
Magnus Fredriksson från Alfa Laval kommer berätta vad som händer på MaxIV och vad forskningsanläggningen betyder för regionen.
Burlövs kommun tillsammans med Altitude Meetings bjuder in till nätverksfrukost från klockan 08.00 och programmet börjar 08.30. Yasemin Arhan Modéer, vd på Altitude Meetings AB modererar nätverksträffen som även är projektdeltagare för Burlöv Business Boost!
Vi kommer bjudas på massor med energi, kunskap och nätverkande. Missa inte att anmäla er!
Varmt välkomna!